מאמרים

המלווים בריבית

המלווים בריבית

רבים מאיתנו זקוקים להלוואה בשלב כזה או אחר בחיינו אך לא תמיד עולה בידינו לקבל כזו, וגם אם כן, מוטל עלינו להמציא מסמכים רבים, להחתים ערבים ובגדול לקחת חלק בפרוצדורה ארוכה ואפילו מעט מייגעת, חלק מאיתנו ואפשר לומר לא מעט אנשים, פונים לאפשרות של לקיחת הלוואה מהמלווים בריבית, בדיוק כמו הבנקים, רק מאלו השייכים לשוק האפור.

הלוואה בריבית בשוק האפור אינה הלוואה בטוחה ואדם העומד בפני מצב וקושי כלכלי, ייתכן שיקרה כי ימצא עצמו לווה בשוק האפור ואולי אף בלי לדעת ולהבין את גובה הריבית על ההלוואה ואת הסיכונים הכרוכים בלקיחת הלוואה מהשוק האפור.

מה זה אומר, הלוואה בשוק האפור?

רוב החברות בשוק האפור אינן מבקשות ערבים, חלקן מבקשות לראות תלושי משכורת של התקופה האחרונה, חלק מבקשות לראות תשלומי כרטיס אשראי וחלקן מלוות כספים כנגד שיעבוד של נכסי נדל"ן או כנגד משכון נכסים.

הלוואות ניתנות בסכומים שונים, מהלוואת סטודנטים ועד משכנתאות בהתאם למלווים ובהתאם ללווה, ההלוואה ניתנת בצ'ק מזומן ומוחזרת בתשלומים קבועים דרך הוראת קבע, כרטיס אשראי או במזומן וכל זאת בתקופה של אתעלה בדרך כלל על שנה אלא אם מדובר על הלוואות גדולות ואז ניתן להגיע להחזר של 20-25 שנים.

המשך מאמר